KRONIKA STOWARZYSZENIA KRZYŻANKI ROK 2012

Przygotowania do założenia stowarzyszenia odbywały się w lipcu 2012 roku i pomagał nam pan Mirosław Sobkowiak doradca III sektora z Centrum Informacyjno - Doradczego dla Organizacji Pozarządowych i wiceprezes Stowarzyszenia Dziecko .Organizacja została formalnie zatwierdzona we wrześniu 2012 roku.

nazwa : STOWARZYSZENIE KRZYŻANKI

adres:Krzyżanki 27 , 63-830 Pępowo

e-mail: alinapat@op.pl

status prawny: stowarzyszenie

data rejestracji w sądzie: KRS 0000428359(data wpisu 27-08-2012r)

NIP 696 187 64 75 (data wpisu 4-09-2012r.)

REGON 302194312(data wpisu 3-09-2012r)

liczba członków : 25 członków – założycieli

Zarząd :

prezes- Patalas Alina

wiceprezes- Przybylska Katarzyna

skarbnik-Szymankiewicz Hieronim

Komisja rewizyjna:

przewodniczący- Krajka Roman

wiceprzewodniczący- Siama Sylwia

członek , sekretarz -Ratajska Barbara

Jest nas 25 członków założycieli , którzy angażują swój czas i umiejętności na rzecz drugiego człowieka. Przekonani jesteśmy , że w grupie możemy zrobić więcej. Pragniemy aktywizować i integrować lokalną społeczność.

Bzdęga Maria

Szymankiewicz Hieronim

Wawrzyniak Jolanta

Działalność organizacji w 2012 roku

Stowarzyszenie Krzyżanki przeprowadziło trzy spotkania.

Pierwsze to oficjalne otwarcie Stowarzyszenia Krzyżanki.

Uczestniczyło w nim 16 członków . Zebranie toczyło się głównie na tematy organizacyjne stowarzyszenia tzn wysokość składki członkowskiej , jakie mamy plany co do działania naszej organizacji, co dobrego zrobić dla innych.

Warsztaty "ABC tworzenia projektów" przeprowadził pan Mirosław Sobkowiak doradca III sektora z Centrum Informacyjno - Doradczego dla Organizacji Pozarządowych i wiceprezes Stowarzyszenia Dziecko . Szkolenie odbyło się  w dwóch etapach , pierwsze - doradca III sektora zapoznał nas z elementami istotnymi przy pisaniu wniosków. Zdobyliśmy wiedzę o zasadach oraz o błędach jakie są popełniane we wnioskach . W drugim spotkanu przećwiczyliśmy praktycznie na przykładzie konkretnego projektu uzupełnienie wniosku .

W warsztatach wzięło udział 12 członków stowarzyszenia. Zdobyta wiedza pozwoli nam do prawidłowego wypełniania  formularza wniosku o dotację.

W grudnu Stowarzyszenie Krzyżanki pomagało rozprowadzać ozdoby świąteczne  wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Soraszewic na JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM w Krobi.  . Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na sztandar do szkoły.

DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA W 2013 ROKU

W marcu  2013 roku odbyło się zebranie sprawozdawcze organizacji.

Komisja Rewizyjna udzieliła absolutorium zarządowi Stowarzyszenia Krzyżanki na rok 2013.

CIĄG  DALSZY  NASTĄPI .............