Około 600 rowerzystów pojawiło się na mecie Wielkopolskiej Ofensywie Rowerowej ,która odbyła się 11 czerwca 2016 w Piaskach. Rowerzyści Stowarzyszenia Krzyżanki i  z gmin powiatu gostyńskiego  przybyli rekreacyjnie dystans na plac przy Zespole Szkół , gdzie odbył się festyn ,  a w nim pokazy zabytkowych rowerów,występy muzyczne oraz konkursy z nagrodami .

 

 

Stowarzyszenie „Krzyżanki” zaprasza na rodzinny rajd rowerowy „Rowerem śladami Błogosławionego Edmunda”.  Jego celem jest promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym, a zwłaszcza o życiu bł. Edmunda Bojanowskiego – znanego społecznika.

Rajd ten to nie tylko popularyzacja turystyki rowerowej, ale także integracja mieszkańców. Będzie on też doskonalił umiejętność współdziałania w grupie. Rajd na pewno jest ciekawą propozycją na miłe spędzenie czasu poza domem i aktywnego wypoczynku na rowerze.

 



 

Zgłoszenia oraz bliższe informacje pod numerami telefonów: 695 938 954 lub 501 397 656.

 

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie”, realizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO” - Ośrodek „Działaj Lokalnie”  i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Powiatu Gostyńskiego oraz Gmin Borek Wlkp., Piaski, Krobia, Pępowo, Poniec i Pogorzela.  Wsparcia udzieliło też PCPR w Gostyniu.

 

 

 

 

 

 

WIELKOPOLSKA OFENSYWA ROWEROWA 

12 CZERWCA 2016 - PIASKI.

W sobotę 29.08.2015r  zorganizowany został po raz

VI Nocny Rajd rowerowy im. Jana z Domachowa Bzdęgi. Zbiórka rowerzystów odbyła się na  Wyspie Kasztelańskiej , gdzie znajdował się start oraz meta rajdu. Po odprawie technicznej przeprowadzonej , w asyście straży pożarnej wyruszyliśmy w trasę. Celem był cmentarz w Domachowie, gdzie spoczywa patron nocnego rajdu. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy nad grobem Jana udaliśmy sie w drogę powrotną do Krobi. Tam czekał na wszystkich poczęstunek.

Finałem wieczornego rajdu był koncert rockowego zespołu, nawiązującego w swych utworach do korzeni Biskupizny, „Cztery Mile Lasu”.

W rajdzie wzięło udział 90 cyklistów, a w śród nich członkowie Stowarzyszenia Krzyżanki.


Jednym ze znaków rozpoznawczych Stowarzyszenia Krzyżanki jest organizacja rajdów rowerowych. Tym razem we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Szlaku zorganizowano rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.
Wczesnym niedzielnym rankiem (21.06) czterdziestu rowerzystów ze Stowarzyszenia Krzyżanki i Stowarzyszenia na Szlaku spotkało się na starcie. Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a następnie senator RP Marian Poślednik przekazał od LGD Wielkopolska Gościnna kamizelki odblaskowe. Dzięki nim wszyscy uczestnicy rajdu pielgrzymkowego byli widoczni na drodze i bezpieczni.
Organizatorzy wybrali trasę przebiegającą przez okoliczne wioski oraz miejsca znane z walorów przyrodniczych i kulturowych. Po dotarciu do Smolic powitał uczestników rowerowej pielgrzymki tamtejszy proboszcz ks. Błażej Dojas. - Oprowadził on po sanktuarium przekazując uczestnikom informacje – jak wspomina Alina Patalas, prezes Stowarzyszenia Krzyżanki – o głównym ołtarzu, słynącym łaskami od niepamiętnych czasów, na którym znajduje się obraz Najświętszej Bogurodzicy malowany na drewnie, na wzór obrazu częstochowskiego. Jego cudowne właściwości poświadczają liczne wota dziękczynne, ofiarowane Matce Bożej. Są one świadectwem pobożności i doznanych łask płynących z Cudownego Obrazu.
Po zwiedzeniu kościoła i poznaniu jego historii rowerzyści wyruszyli w drogę powrotną. Tym razem wybrali drogę przez Czeluścin, by odwiedzić cmentarz ewangelicki.
Zakończenie rajdu odbyło się w ogrodzie u jednej z uczestniczek z Krzyżanek. Rowerzyści, poczęstowani posiłkiem, wspominali całodniowy wyjazd, w czasie którego pokonali ponad 50 km. Głównemu organizatorowi rajdu Stowarzyszeniu Krzyżanki należą się wyrazy uznania za pomysł i jego bezpieczną realizację. Wsparcia stowarzyszeniu udzielił PCPR w Gostyniu.


Podziękowanie


Stowarzyszenie Krzyżanki i Fundacja Pomocy Humanitarnej

REDEMPTORIS MISSIO z Poznania ,

dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc , któtą traktujemy jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Dziękujemy Pani dyrektor Cyryli Krajce i uczniom szkoły

Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pępowie ,

senatorowi Marjanowi Poślednikowi z małżonką

oraz mieszkańcom Krzyżanek ,

którzy aktywnie przyczynili się do akcji „OŁÓWEK DLA AFRYKI”.

Dzięki Państwa pomocy mogliśmy szybko i sprawnie przeprowadzić akcję a uśmiech dzieci będzie najwyższą zapłatą za dobroć.

DZIĘKUJEMY.


  


   PIERWSZA  POMOC SZKOLENIE

        25 i 26 LISTOPADA 2014



    Stowarzyszenie Krzyżanki 25 i 26 listopada  zorganizowało szkolenie z zakresu pierwszej pomocy  , które przeprowadzili zawodowi ratownicy medyczni Michał Zaremba i Paweł Sarbinowski z NAKON - MED Gostyń.
   Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej obejmowało wykonanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych i obsługę automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (BLS+AED). Uczestnicy zapoznali się z postępowaniem w przypadku : epilepsji, krwotoku z nosa, oparzenia, krwotoku z rany oraz zadławienia .
Ratownicy zwrócili  również  uwagę na  konsekwencje prawne jakie   grożą za zaniechanie udzielenia pomocy człowiekowi  znajdującemu się w położeniu  grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia  albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

   Szkolenie mogło się odbyć dzięki dofinansowaniu z Powiatu Gostyńskiego  i  Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Gostyniu /o w Pępowie oraz darczyńcom :
Zakładowi Instalacyjnemu  Wod - Kan Co i Gaz -  Romana Krajki  z Krzyżanek ,
Eltrom - Romana Twardowskiego  z Krzekotowic, 
Fotorar -Radosława Ratajczaka  Sroki  oraz PCPR w Gostyniu.

    Stowarzyszenie Krzyżanki składa  serdeczne podziękowanie dla ratowników medycznych , darczyńców i wszystkich osób dzięki  , którym spotkanie  mogło się odbyć. .
Dziękujemy wszystkim osobą  które uczestniczyły w szkoleniu . Dziękujemy.


   Stowarzyszenie Krzyżanki wzięło udział w Nocny Rajd Rowerowy  organizowanym przez Stowarzyszenie "Na Szlaku"
    30 sierpnia o godz. 20.45 rowerzyści wyruszyli z Wyspy Kasztelańskiej w Krobi i pojechali w kierunku Potarzycy, a dalej do Posadowa, Sułkowic, Domachowa. Tam uczestnicy rajdu złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Jana z Domachowa Bzdęgi. Dalej pojechali do Wymysłowa i  około godz. 23.00 wrócili do Krobi.  . Po powrocie na cyklistów czekał wspólny posiłek. Mogli też wysłuchać koncertu biskupiańskiego rocka.




STOWARZYSZENIE KRZYŻANKI organizowało 29 sierpnia 2014 wyjazd dzieci i młodzieży wraz z opiekunami do Parku Dinozaurów  ZAUROLANDIA w Rogowie.

Celem   wycieczki było
    - dostarczenie  dzieciom  pozytywnych doświadczeń związanych z konstruktywnym zagospodarowaniem   czasu wolnego,
     -rozwijanie zainteresowań turystyczno-krajobrazowych,
wzmocnienie więzi rodzinnych ,
 integracja dzieci , młodzieży i rodziców,
      -poznanie ciekawych faktów z historii Ziemi ,

Wyjazd dofinansowany został z Gminy Pępowo oraz wsparciu Banku Spółdzielczemu SGB / o Pępowo oraz PCPR w Gostyniu.
Podziękowania dla Jolanty Nowackiej ( pielęgniarki) oraz dla wolontariuszy .


Stowarzyszenie „Krzyżanki” zorganizowało rodzinny rajd rowerowy „Śladami Krzyży”, w którym m.in. wzięło udział blisko dwustu rowerzystów, w tym ze Stowarzyszenia „Na szlaku” z Krobi.

Celem kolejnej edycji tego rajdu była promocja gminy Pępowo i powiatu gostyńskiego poprzez poznawanie walorów przyrodniczych oraz szerzenia wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Rajd promował też trasę rowerową i aktywny wypoczynek.
Niedzielny rajd rozpoczął się o godz. 12.00 przy świetlicy wiejskiej w Krzyżankach. Przed wyruszeniem uczestnicy otrzymali informację o trasie rajdu. Na czele rajdu jechała  Mirosława Bigaj - historyk regionalny, która wzbogacała wiedzę uczestników o historii  miejsc i krzyży przy trasie rowerowej, składającej się na dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Uczestnicy przejechali ponad 40 km. Na trasie pomocy serwisowej udzielał Roman Krajka. A nad bezpieczeństwem jadących czuwali zabezpieczający rajd strażacy z OSP w Pępowie i OSP w Babkowicach.
Rajd rowerowy „Śladami Krzyży” zakończył się przy świetlicy w Krzyżankach wspólnym piknikiem i zabawą z wieloma atrakcjami.
Rajd uzyskał dofinansowanie Powiatu Gostyńskiego. Organizację rajdu wsparli oprócz wyżej wymienionych: Parafia Św. Jadwigi w Pępowie, Piekarnia-Ciastkarnia Grzegorza Jesiaka z Krobi, Marian Kaczmarek Zakład Mięsny w Pępowie, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu - Oddział   W Pępowie, Zakład Instalacyjny Roman Krajka, Gościniec Pępowo Pawła Maciejewskiego, Fotorar Radosława Ratajczaka, Katarzyna Waleńska, Tomasz Bujak i PCPR w Gostyniu.

Alina Patalas – prezes Stowarzyszenia Krzyżanki – dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w organizację rajdu rowerowego.
 

 

 

 

Rajd Rowerowy”Śladami Krzyży 2014”

 

 

               Regulamin

W rajdzie rowerowym w 13 lipca 2014r. brać udział mogą osoby pragnące aktywnie spędzać czas wolny, pod warunkiem zobowiązania się do przestrzegania niniejszego regulaminu:

I. Nazwa imprezy:

Rajd Rowerowy „Śladami Krzyży”

 

II. Termin:

13 lipca 2014r

 

III. Trasa:

Gmina Pępowo

 

IV. Długość trasy:

ok. 30 kilometrów

 

V. Cele rajdu:

- promocja gminy i powiatu Gostyńskiego, poprzez poznawanie walorów przyrodniczych , szerzenia wiedzy na temat krzyży i dziedzictwa kulturowego.

 

VI. Organizator:

Stowarzyszenie Krzyżanki

 

VII. Koordynator:

Patalas A.

Przybylska K.

Szymankiewicz H.

 

 

 

VIII. Program rajdu:

- zbiórka godz.12.00

- przywitanie,

- komunikaty techniczne,

- wyjazd,

- piknik.

 

IX. Zapisy do 12 lipca 2014r nr tel.695 938 954

lub potwierdzenie przybycia pod adres alinapat@op.pl

 

 

X. Warunki uczestnictwa.

 

 

1. Każda z osób biorących udział w rajdzie jedzie na własną odpowiedzialność, uczestnicy zobowiązują się znać przepisy ruchu drogowego i ich przestrzegać.

 

2. UWAGA:

 

W rajdzie rowerowym mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, dzieci młodzież do 16 roku życia jedynie w towarzystwie rodziców lub opiekunów. Młodzież starsza z oświadczeniem rodzica/opiekuna. Przed startem będą zbierane podpisane oświadczenia- warunek uczestnictwa.

 

3. Każdy uczestnik powinien posiadać ważny dokument: dowód osobisty, legitymację szkolną bądź kartę rowerową.

 

 

4. Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower, wyposażone zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

 

5. Grupę będzie prowadził przewodnik rajdu rowerowego (nie należy go wyprzedać).

 

 

6. Uczestnik wycieczki w każdej chwili może poinformować organizatora o zmęczeniu czy słabym samopoczuciu i zasugerować odpoczynek.

 

 

7. Odległości między rowerami powinny być takie aby możliwie było bezpieczne hamowanie: 2,3 metry ale nie więcej niż 5.

 

 

 

8. Niedopuszczalna jest jazda 2 uczestników wycieczki obok siebie chyba, ze poruszają się po terenie nie zabudowanym a szerokość jezdni wynosi 6 metrów i nie zbliża się inny pojazd.

 

 

9. Zgodnie z przepisami ilość rowerzystów jadącej w zwartej grupie nie może przekraczać piętnaście osób. Odległość jadących kolumn rowerzystów powinna wynosić 200 metrów.

 

 

10. Organizator przewiduje jazdę po terenach leśnych i sugeruje zwrócić szczególną uwagą na gałęzie i wystające korzenie, które mogą być powodem kolizji i uszkodzenia roweru.

 

 

11. Po stwierdzeniu usterki najlepiej poinformować o tym organizatora wycieczki, który będzie mógł zarządzić zatrzymanie się rajdu w celu usunięcia usterki.

 

 

12. Zabrania się jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy.

 

 

13. Podczas postoju należy szanować przyrodę i pracę człowieka.

 

 

14. Rajd rowerowy będzie odbywać się przy nieograniczonym ruchu drogowym, uczestnicy muszą zachować szczególną ostrożność i znać zasady ruchu drogowego, mając na uwadze możliwość wyjechania pojazdów z dróg leśnych, ulic przy pojedynczych zabudowań. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki spowodowanie przez uczestnika rajdu.

 

 

15.Organizator nie ponosi odpowiedzialności materiałowych za rzeczy zorganizowane w trakcie rajdu.

 

 

16. Za szkody wyrządzone za innych uczestników wobec innych uczestników jak i osób trzecich organizator nie odpowiada.

 

XI. Podsumowanie końcowe

 

 

1.Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne

 

2. Uczestnicy w rajdzie ubezpieczają się w swoim zakresie

 

3. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność cywilną i prawną za wszystkie

szkody. Przez akceptacje niniejszego regulaminu uczestnicy zrzekają się prawa dochodzenia prawnego lub zwrotnego od organizatorów lub jego zleceniodawców w razie wypadku lub szkody związanej z rajdem.

 

4.Wszyscy uczestnicy w rajdzie wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach z przebiegu rajdu, zamieszczonych w mediach oraz promocyjnych organizatorów i patronów medialnych.

 

5. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów w sprawach spornych decyzjach organizatorów jest decyzją ostateczną. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia uczestnika do jego przestrzegania.

                           

                                           DO ZOBACZENIA NA RAJDZIE


50 projektów organizacji pozarządowych wzięło udział w otwartym konkursie na realizację zadań publicznych ogłoszony przez Powiat Gostyński. Uroczystość wręczenia umów odbyła się w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Stowarzyszenie Krzyżanki otrzymało dotację na organizację

II Raju rowerowego ŚLADAMI KRZYŻY.


 

 

    Pałac park i zespół folwarczny w Krzyżankach

 

    Pałac przypuszczalnie powstał w latach 80tych XIX wieku. Następnie został przebudowany, jednak nieznana jest data owej przebudowy. Budynek został wzniesiony na rzucie prostokąta i usytuowany w zachodniej części parku, zwrócony fasadą na wschód.  Do Pałacu prowadziły dwie drogi; jedna główna zakończona jest okrągłym podjazdem, w którym mieści się fontanna, druga zaś od strony południowej tuz obok budynku inwentarzowego. Pałac był podmurowany z cegły i kamienia, zaś reszta wzniesiona z cegły. Elewacje zostały pokryte tynkiem, a budynek nakryty dachem naczółkowym z częściowo jedno, częściowo dwukondygnacyjnym poddaszem.

    Park powstawal w tym samym czasie, co pałac. Posiada on dwie aleje, jedna z nich znajduje się na osi rezydencji i prowadzi od strony wschodniej od wsi do okrągłego podjazdu, który znajduje się przed frontem pałacu. Drugi wjazd do parku prowadzi od strony południowej. W Parku mieści się mała „kapliczka” wybudowana specjalnie dla Hanny Neugebauer.

    Folwark w Krzyżankach składał się z podwórza gospodarczego i budynku mieszkalnego. Budynek mieszkalny usytuowany został na wchód od założenia pałacowego. Na rzucie wydłużonego prostokąta znajduje się podwórze, które obecnie posiada dwa wjazdy od strony wschodniej. Pierwotnie istniały trzy wjazdy, ten niezachowany prowadził z północy od strony pól. Istniał on jeszcze w XIX wieku.  Żeby dostać się do folwarku należało przekroczyć jedną z trzech bram, z których żadna się nie zachowała. Dziś stoją jedynie ceglane słupy, stanowiące część istniejścych niegdyś bram.

      Obecnie podwórze otoczone jest z trzech stron budynkami od strony wschodniej jest otwarte na park. W północnej części znajdowała się stajnia i obora, w południowej częśći znajdował się budynek warsztatowo- magazynowy, natomiast w zachodniej budynek inwentarsko- mieszkalny i obora, której wygląd został znacznie zmieniony po 1945 roku. 

    Po południowo-wschodniej stronie od całego kompleksu znajdował się budynek mieszkalny, przypominający odwrócona literę H. Powstanie budynku datuje się  na przełom XIX i XX wieku. Owa budowla mieściła niegdyś osiem rodzin robotników folwarcznych. 

  

 

 

Bibliografia:

1.      Pieprzyk Józef Dzieje gminy Pępowo pod panem (od zamierzchłych czasów do uwłaszczenia w XIX wieku), Grabonóg, 1995

2.       Skuratowicz Jan Majątki wielkopolskie tom I powiat gostyński, Poznań, 2000

3.      http://www.polskiezabytki.pl/m/obiekt/6657/Krzyzanki/

 

Opracowały : Ewa Świec  i  Magdalena Wejman .

         


        

 

 

 

 

   Wolontariusze Stowarzyszenia Krzyżanki , sołtys i rada sołecka zorganizowali  14 lutego 2014roku po raz drugi Turniej Tenisa Stołowego.  Uczestnicy zostali podzieleni na grupy wiekowe , z których wyłoniono  zwycięzców oraz nagrodzono ich medalami i dyplomami.

 

 

 

 

 

    Oto  zwyciuęzcy :

  kategoria do 14 lat

  1. Jakub Kaźmierczak
  2. Piotr Junkert
  3. Mateusz Szolc

  kategoria 15 lat

  1. Bartek Ptak
  2. Marcin Wawrzyniak
  3. Patryk Twardowski

  kategoria  do 18 lat

  1. Paweł Patalas
  2. Beniamin Kaźmierczak
  3. Łukasz Szymankiewicz

 kategoria powyżej 18 lat

  1. Leszek Grodzki
  2. Błażej Grodzki
  3. Arkadiusz Poślednki

     Super Puchar II Turnieju Tenisa Stołowego  obronił  ubiegłoroczny zwycięzca ( po zaciętej walce)

LESZEK GRODZKI . Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy za rok.


 

 

Gala Wolontariusza Roku Powiatu Gostyńskiego "EDMUND2013" odbyła się 9 grudnia 2013 roku w sali bankietowej "Powozowni" w Gostyniu. Emocjonującym punktem uroczystości było ogłoszenie laureatów Konkursu " EDMUND 2013" w kategoriach:

-biznes społecznie odpowiedzialny

-wolontariat indywidualny

-wolontariat grupowy

-wolontariat młodzieżowy.

Wśród kandydatów wolontariat indywidualny wyróżnienie otrzymał Hieronim Szymankiewicz, współzałożyciel i Skarbnik Stowarzyszenia Krzyżanki , inicjator powstania OSP , a od ponad 25 lat jest Przewodniczącym Rady Sołeckiej wKrzyżankach. W ramach przypomnienia w roku 2011 wyróżnienie otrzymała Kazimiera Patalas -Sołtys Wsi Krzyżanki, a w roku 2012 wyróżnieni zostali  Alina Patalas  i  Jan Kmiecik.

Podczas gali podsumowano akcję społecznościową Motylkowy Oddział Dziecięcy w Gostyniu a także wyłoniono laureatów Konkursu "OPOWIEDZ...2013" a wśród nich  STOWARZYSZENIE KRZYŻANKI.

Nagrodzone prace zakfalifikowały się do II etapu i zostaną  przesłane do Akadenii Rozwoju Filantropii Polsko - Amerykańskiej Fundacjii Wolności w Polsce . Na wyniki z  tego ogólnopolskiego konkursu poznamy w czerwcu 2014r.

 


IV Nocny Rajd Rowerowy szlakiem JANA Zz DOMACHOWA BZDĘGI 31 SIERPNIA 2013.


Członkowei Stowarzyszenia Krzyżanki uczestniczyli w Nocnym Rajdzie organizowanym przez przyjaciół ze Stoawrzyszenia "Na Szlaku" z Krobi. Trasa rajdu przebiegała przez następujące miejscowości Krobia, Posadowo, Sułkowice,Domachowo, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie Jana z Domachowa Bzdęgi . Następnie trasa przebiegała przez Wymysłowo i  do Krobi na  fosę . Na zakończenie rajdu organizatorzy poczęstowali nas ciepłym posiłkiem . Atmosfera  podczas rajdu była wspaniała . Super impreza.


 

Dzień Powiatu Gostyńskiego  25 sierpnia 2013 roku .

Członkowie Stowarzyszenia Krzyżanki uczestniczyli w obchodach

Dni Powiatu Gostyńskiego 2013 .

27 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym  do Gostynia .

Na miejscu czekały na nas różne atrakcje :

-  zainteresowaniem cieszyło się  miasteczko sportowe, przygotowano  konkurencje sportowe  a zaliczenie   pięciu  gwarantowało otrzymanie nagrody,

-   w programie znalazły się też atrakcje historyczne,( rekonstrukcji z czasów napoleońskich),

-   był smaczny gulasz z  patelni a z gostyńskiej  cukierni smaczne ciastka „Napoleonki”,

Dzień Powiatu upłynął w muzycznej oprawie i gościem honorowym był zespół Blue Cafe.

 

Nasze stowarzyszenie miało stoisko z plackami , które szybko sprzedaliśmy a pieniądze zostały przekazane na ODDZIAŁ MOTYLKOWY w Gostyniu.

Stowarzyszenie Krzyżanki składa wyrazy uznania dla organizatorów  za zorganizowanie takiej imprezy . GRATULUJEMY.

 


" WAKACJE NA WSI 2013 "

Pobyt 21 dzieci przy świetlicy od 5 do 9 sierpnia to czas bezpiecznego wypoczynku pod okiem opiekunów. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, w których wykonywały prace z masy solnej , z makaronu , ze szkła. Dzięki warsztatom dzieci pokazały swoje umiejętności plastyczne . Brały udział w grach zespołowych , zabawach ruchowych dzięki którym poprawiły swoją kondycję fizyczną .

Wakacje zakończyliśmy wycieczką rowerową dzieci z rodzicami do gospodarstwa agroturystycznego „Bajka” w Ludwinowie . Czas przy ognisku i zabawach upłynął bardzo miło . Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki. Piękna pogoda pozwolił nam na dostrzeżeniu piękna przyrody , a także możliwość spędzenia wspólnie wolnego czasu .

 

 

Wakacje na wsi zorganizowane przez Stowarzyszenie Krzyżanki dla dzieci w Krzyżankach okazały się strzałem w dziesiątkę. Udało nam się wywołać nie jeden uśmiech na twarzach dzieci , i to jest najlepszy dowód , że taka forma wypoczynku dla dzieci w czasie żniw jest potrzebna . Zachęcamy inne wioski do zorganizowania dzieciom wakacji, "bo to uśmiech dziecka daje nam chęć do życia "

 

Wypoczynek został sfinansowany ze budżetu Gminy Pępowo .

Za wsparcie ze strony PCPR w Gostyniu oraz Stowarzyszeniu Dziecko organizatorzy i dzieci DZIĘKUJĄ.


Stowarzyszenie Krzyżanki organizuje od 5 do 9 sierpnia 2013 roku "WAKACJE NA WSI" dla dzieci w wieku do 15 lat.

Wakacje noszą tytuł "ECI PECI ZRÓB ZE ŚMIECI". Dzieci będą się spotykać w świetlicy wiejskiej w Krzyżankach pod opieką opiekuna w godzinach od 10:00 do 14:00.

 

 

 

 

Zapewnimy:

 

  • dobry chumor,
  • gry,
  • zabawy,
  • prace plastyczne,
  • wycieczka rowerowa z rodzicamy.

 

Zgłoszenia do 30 lipca 2013 r.  nr tel. 65 573 67 72

 

 

DZIECI MAJĄ RÓŻNE PRAWA,  ALE NAJWAŻNIEJSZA JEST ZABAWA!!!

 

Środki pozyskane z budżetu Gminy Pępowo.


 

 

 

 

  14 lipco 2013r odbył się Rajd Rowerowy "ŚLADAMI KRZYŻY", w którym uczestniczyło 100 rowerzystówz z powiatu Gostyńskiego. Do pokonnia była trasa ponad 30 km po Gminie Pępowo przydrożnymi krzyżami, przy których historię krzyży przybliżyła nam pani Mirosława Bigaj. Rozdane również były statułetki dla najmłodszego uczestnika rajdu była to Julia Ciesielska oraz dla najstarszego uczestnika rajdu  a otrzymał ją Stefan Małecki. 

Rajd rowerowy "ŚLADAMI KRZYŻY" odbył się dzięki dofinansowaniu z Powiatu Gostyńskiego oraz ze środków Działaj Lokalnie VIII Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności Realizowanegfo przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Dziecko. Nasz rajd odbył się również dzięki naszym darczyńcom·

·       PARAFII ŚW. JADWIGI W PĘPOWIE

·       SPÓŁDZIELNII MLECZARSKIEJ   W GOSTYNIU

·       GRUPIE ŁAGROM

·       FIRMIE ZUPTOR

·       POWIATOWEMU BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU  W  GOSTYNIU  o/ PĘPOWIE

·       LOKALNEJ GRUPIE DZIAŁANIA GOŚCINNA WIELKOPOLSKA  W  PĘPOWIE

·       FIRMIE AGI KRZEKOTOWICE 

·       GOŚCIŃCOWI PĘPOWO 

·       ZKŁADOWI  INSTALACYJNEMU  ROMANA KRAJKI

·       POWIATOWEMU CENTRUM POMOCY RODZINIE   W GOSTYNIU

·       PIEKARNI, CUKIERNI GREGORA JESIAKA Z KROBI

·       ZAKŁADOWI MIĘSNEMU KACZMAREK Z PĘPOWA

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE Z PAŃSTWA STRONY.

  W imieniu Stowarzyszenia Krzyżanki pragniemy podziękować  darczyńcom oraz osobom , które poświęciły swój czas  i zaangażowanie  w organizację rajdu rowerowego.

 

Dziękujemy mediom :  Prasie ŻYCIA GOSTYNIA oraz telewizji  NOWA TELEWIZJA GOSTYŃ . 

Dziękujemy Pani Kasi Waleńskiej za pyszną grochówkę. Dziękuję pani Mirosławie Bigaj , pani Kindze Szymankiewicz  , ks. Jarosławowi Trojanowi , strażakom z OSP Pępowo  i OSP w Gostyniu .

 

WSZYSTKIM  JESZCZE  RAZ  DZIĘKUEMY.

 

 


"WAKACJE NA WSI " W KRZYŻANKACH 2012

W sierpniu 2012 roku obyły się kolejne "Wakacje na wsi" dla dzieci przy świetlicy wiejskiej w Krzyżankach.

Dzieci miały każdy dzień urozmaicony zajęciami ,grami i zabawami . Odwiedzili nas strażacy ze Związku OSP Pępowo i przedstawili nam podstawy z pierwszej pomocy a także pokazali oprzyrządowanie szmochodu strażackiego.

Dziękujemy  strażakom z Pępowa .

Wakacje upłynęły w bardzo radosnej atmosferze a uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały .


Pierwsze "WAKACJE NA WSI "2011

Wakacje na wsi to pierwsze wakacje zorganizowane w Krzyżankach w 2011r dla dzieci.

Dzięki otrzymanej dotacji w Lokalnym Konkursie Grantowym DZIAŁAJ LOKALNIE VI  jednym z punktów złożonego wniosku było zorganizowanie wakacji dla dzieci. Organizatorami była wówczas grupa nieformalna w składzie  KGW , SOŁTYS I RADA  SOŁECKA  z udostępnioną osobowością prawną OSP Krzyżanki.

Dzieci każdego dnia zajmowały  się innymi grami i zabawmi oraz miały naukę tańca czy przejżdzki bryczką .

Wakacje mięły w bardzo dobrych humorach.